Памятки Тернополя

На території краю розміщені живописні, вкриті лісами, гірські пасма Кременецьких гір та Товтрів висотою 350 - 400 метрів. На лівобережжі мальовничого каньйону Збруча створений державний природний заповідник "Медобори". Чарують своїми могутніми постатями дубові гаї Кременеччини та Шумщини, букові ліси Борщівщини.

На півдні Тернопільщини розміщені величні Траянові вали, що були насипані у 8-7 ст. до н.е., з ними пов'язаний відомий Михалківський скарб золотих та срібних прикрас вагою понад 7 кг.

Через територію Тернопільщини прокотилися хвилі кочівників, які залишили після себе окремі пам'ятки, що репрезентують сарматів, аварів, угрів, половців. У час монгольської навали 1241 року вперше фортеці Кременець і Данилів не були здобуті грізними туменами Батия. Тернопільщина пам'ятає і могутніх володарів Русі князів Василька Ростиславовича, стольний град якого Теребовль був форпостом у боротьбі з польською експансією, Данила Романовича та його сина Лева, які на просторах краю мечем і словом відстоювали незалежність Галицько-Волинського князівства.

На полях під Зборовом у 1649 році український народ виборював право на незалежність і саме за умовами Зборівського миру Богдан Хмельницький був визнаний поляками як керманич нової, хоча і автономної у складі Речі Посполитої, держави України.

Минали століття, довготривала боротьба за незалежність України завершилась проголошенням незалежності у 1991 році.

Із Західного Поділля походять відомі вчені фізик Іван Пулюй, хімік академік Іван Горбачевський, етнограф Володимир Гнатюк, співачка з світовим ім'ям Соломія Крушельницька. Всіх їх виплекала Тернопільщина.

среда, 1 декабря 2010 г.

Архітектурні памятки України




     Україна славить своїми зодчими спорудами. Щоправда історія в України
видала важкою: її багато разів завойовували, а це досить сильно вплинуло
на архітектуру країни, проте збереглося чимало спогадів, або дещо
видозмінених залишків визначних споруд України, з яких можна зробити
висновок, що Україна мала чимало цікавих архітектурних ансамблів,
особливо це стосується релігійної архітектури.

Комментариев нет:

Отправить комментарий